S. S. S.

Aklınızda düzinelerce sorular olabilir ama önce sakin olun; yanıtlarımız var. Eğer aradığınız cevabı bulamadıysanız, Bize Yazın!

1Üyeliğimi Bir Kulüpten Diğerine Taşıyabilir Miyim?
Hayır, her kulüp bağımsızdır. Üyeliğinizi başka bir kulübe devredemezsiniz, ancak diğer kulüpten sahip olduğunuz Yetkin İletişim kitapçığını sunarsanız, bazı kulüplerde yeni üyelik ücretinden muafiyet talep edebilirsiniz. Ayrıca, neredeyse tüm kulüpler, misafirlere açıktır ve toplantılarına, iki defaya kadar katılmanıza izin verirler.
2İki/Üç Kulübe Birden Üye Olabilir Miyim?
Evet, üyelik aidatlarını kulüplere ödediğiniz sürece ve konuşmalar yapabildiğiniz sürece.
3Bazı Kulüplerde Üyelik Ücretleri Neden Farklı?
Bazı kulüpler herkese açık alanlarda, bazıları otel odalarında buluşuyor. Bu nedenle, bazı kulüplerin toplantı salonları için rezervasyon ve servis ücretleri ödemeleri gerekebilir. Bu fark yaratıyor
4Üye Olmadan Kulüplerinizi Ziyaret Edebilir Miyim?
Kesinlikle gelebilirsin. Çoğu kulüp, konuklarını iki kere kadar ağırlar. Katılmadan önce kulüp liderlerini bilgilendirdiğinizden emin olun, çünkü birçok kulüp konukların ön kayıt yaptırmalarını gerektirir.
5XXX / YYY Şehrinde Bir Kulübünüz Yok mu?
Hayır, yok. Bir kulüp başlatmayı düşünüyor musun? Sana yardım edeceğiz! İletişim formunu kullanarak bize yazabilirsiniz, ayrıca buraya tıklayarak gerekli ilk adımları okuyabilirsiniz.
6Bir Üyenin İngilizce Bilinmesi Gerekiyor mu?
Belki evet belki hayır. Kulübe bağlı. Çeşitli dillerde düzenleyen kulüpler de dahil olmak üzere birçok farklı kulüp türü bulunmaktadır. Dolayısıyla İngilizce bilmiyorsanız, Türkçe konuşan bir kulüp ya da bildiğiniz bir başka dili kullanan bir kulüp iyi bir fikir olabilir.
7Bir Üyenin Türkçe Bilinmesi Gerekiyor mu?
Belki evet belki hayır. Kulübe bağlı. Çeşitli dillerde düzenleyen kulüpler de dahil olmak üzere birçok farklı kulüp türü bulunmaktadır. Dolayısıyla Türkçe bilmiyorsanız, İngilizce konuşan bir kulüp ya da bildiğiniz bir başka dili kullanan bir kulüp iyi bir fikir olabilir.
8Nerede Buluşuyorsunuz?
Şu anda Türkiye'de 9 kulüp var. Bulunduğunuz yere bağlı. Size yakın olanı bulup ziyaret edin. Bulunduğunuz yere yakın bir kulüp bulmak için http://www.toastmasters.org.tr/tr/kulupler/ adresini kullanın.
9Üyelik Ücreti Ne Kadar?
Her kulübün belirlediği kendi üyelik ücreti bulunmaktadır. Üyeliği ücreti, Toastmasters International'a ödenen üyelik ücretlerine ek olarak toplantı masraflarını karşılamak üzere kendi maliyetlerinden oluşur. Ücret yapısı hakkında bilgi edinmek için doğrudan kulüplerle iletişime geçin.
10Katılmak Bir Eğitim/Dil Şartı Bulunuyor Mu?
Toastmasters International, üyelerinin kulüplere katılması için herhangi bir şartı zorunlu kılmamakla birlikte, kulüplerin kendi giriş şartlarını belirlemekte özgürdür. Yeni üyelik şartları hakkında bilgi edinmek için doğrudan kulübünüze başvurun.